Japan Championship 2019
Omiya, Saitama
Japan
 
3x3x3 Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Ade Yusuf Rahardian
Ahsanul Insan Hamid
Akatsuki Kitamura (北村曉)
Akihiro Ishida (石田朗大)
Akihiro Yoshizawa (吉沢亮宏)
Akito Takei (武井章人)
Amey Gaba
Ao Nogami (野上碧)
Aoi Mukaida (向田葵)
Arifumi Fushimi (伏見有史)
Asato Irifune (入船朝斗)
Atsuhiro Saitoh (齋藤篤弘)
Atsushi Yazawa (矢澤篤)
Atsuto Takemura (竹村篤人)
Aya Ishikura (石倉文)
Ayane Nomoto (野本彩音)
Ayumu Furusawa (古澤歩)
Cary Huang
Chengming Su (苏成明)
Chia-Leo Lin (林珈樂)
Clement Setyabudhy
Daigo Okuhata (奥畑大悟)
Daiki Hatakeyama (畠山大輝)
Daisuke Kitayama (来山大祐)
Daisuke Kochi (幸地大輔)
Daryl Aliben
Erdenemandah Erdenekhuu (Эрдэнэхүү Эрдэнэмандах)
Fumika Hoshino (星野史佳)
Fumiki Koseki (古関章記)
Fumiya Matsui (松井郁也)
Gaofeng Ren (任高峰)
Gento Mori (森源斗)
Hajime Urano (浦野創)
Han Wu (吳翰)
Haozhe Wu (呉昊哲)
Haruki Saito (斉藤遙希)
Hayato Ikeda (池田隼人)
Hibiki Ashitani (芦谷響)
Hideo Miyahara (宮原英雄)
Hiroki Iwashita (岩下大輝)
Hiroshi Katou (加藤浩志)
Hiroshi Sawakuri (澤栗宏司)
Hiroshi Terauchi (寺内博)
Hirotaka Ito (伊藤大平)
Hiroto Fujita (藤田浩斗)
Hyu Nojima (野島飛勇)
Issei Kanda (神田一成)
Itthikorn Jittaveeroj (อิทธิกร จิตทวีโรจน์)
Izumi Masei
Jack Cai
Jae Park
Jaewan Kim
Jeongmin Lee (이정민)
Jintaro Chiwata (千綿仁大郎)
Julia Sasahara (笹原朱里杏)
Jumpei Matsuzaki (松崎淳平)
Junichi Mori (森純一)
Junya Tomita (富田純也)
Kai Akiyama (秋山海)
Kai Toriyama (鳥山櫂)
Kaichi Takeshita (竹下開智)
Kakeru Fukuda (福田翔)
Kanjin Saito (齋藤寛伸)
Kaoru Ichise (一瀬かおる)
Kaoru Tada (多田馨)
Katsuki Takahashi (高橋勝紀)
Katsunori Ishiguro (石黒克典)
Kazuaki Oshima (大島一晃)
Kazue Kobayashi (小林和惠)
Kazuhiro Fukada (深田和宏)
Kazuki Oda (尾田一輝)
Kazuki Ogikubo (荻窪一貴)
Kazuki Ojima (尾島和樹)
Kazuki Sakamoto (坂本一樹)
Kazutaka Watanabe (渡部和孝)
Kazuya Ishii (石井一也)
Kazuya Miyashita (宮下和弥)
Kazuya Nobata (野畑知哉)
Kei Suga (須賀慶)
Keiichiro Taira (平佳一郎)
Keisuke Shimura (志村圭介)
Keita Nomura (野村啓太)
Ken Fujii (藤井健)
Kengo Yamawaki (山脇憲吾)
Kenji Yokoyama (横山賢治)
Kenta Maruya (丸谷健太)
Kentaro Nishi (西賢太郎)
Kento Hirai (平井健斗)
Kento Nakai (中井健斗)
Kento Suda (須田健斗)
Kenya Yahata (八幡顕也)
Kiyoaki Kadoi (門井聖明)
Kiyotaka Anraku (安楽清敬)
Kohdai Kusatani (草谷幸大)
Kohei Fujitani (藤谷航平)
Koki Arai (新井皓稀)
Koki Matsubara (松原功樹)
Konosuke Nishiyama (西山幸之介)
Kotaro Terada (寺田晃太朗)
Kou Moriya (森谷航)
Kou Oobatake (大畠功)
Kounosuke Udou (有働幸之助)
Liam Ryan
Lui Kasahara (笠原琉位)
Luka Marinkovic
Lyon Niki (二木リヨン)
Mahiro Umemoto (梅本真優)
Makoto Kawamura (川村誠)
Makoto Takaoka (高岡誠)
Masato Fujiwara (藤原正人)
Masato Kobayashi (小林正人)
Masato Morita (森田真士)
Masaya Nakamoto (中本誠也)
Masaya Okamura (岡村真哉)
Masayuki Hirai (平井雅之)
Matty Hiroto Inaba
Megumi Hattori (服部恵美)
Mieko Isomoto (磯本美恵子)
Mika Muranushi (村主美佳)
Mina Tomita (富田美菜)
Minami Ohashi (大橋美七海)
Mirai Iwata (岩田未来)
Mitsuki Gunji (郡司光貴)
Mitutaka Ito (伊藤光峰)
Miyu Inoue (井上未有)
Mizuki Tsurudome (鶴留瑞己)
Muhammad Badruddin
Nan Xia (夏楠)
Naohiro Abe (阿倍直宏)
Naoki Tani (谷直輝)
Naoto Hamada (濱田直斗)
Naoto Sato (佐藤尚人)
Naoto Shinagawa (品川直登)
Naoya Hirata (平田直也)
Natsuki Ishizawa (石澤夏希)
Natsuki Shikibu (式部夏樹)
Natsuya Sato (佐藤夏也)
Nikolas Alejandro Rivadeneira Farinango
Noriyuki Okada (岡田典之)
Oto Aoyagi (青柳吟)
Ousuke Okazaki (岡崎凰甫)
Raito Ito (伊藤礼人)
Rannosuke Fukasawa (深澤藍之介)
Ren Kataoka (片岡廉)
Reo Miura (三浦怜旺)
Reon Matsui (松井玲穏)
Riko Yamada (山田理子)
Riku Akiyama (秋山吏玖)
Rituraj Sohoni
Ryo Takabayashi (高林亮)
Ryohei Yoshioka (吉岡亮平)
Ryosuke Higo (肥後亮佑)
Ryosuke Tajima (田島涼介)
Ryota Futagami (二神亮太)
Ryota Yanagisawa (柳沢良太)
Ryoto Morifuji (森藤亮人)
Ryouga Hayashi (林竜河)
Ryouichi Ibaraki (茨木亮一)
Ryuhei Tachibana (橘龍平)
Ryuji Hamano (浜野竜二)
Ryutaro Miyazaki (宮崎隆太郎)
Saki Yoshida (吉田沙希)
Sakura Yoshioka (吉岡さくら)
Satohiro Okada (岡田識弘)
Satoki Ishikawa (石川惺己)
Satoru Umetsu (梅津諭)
Satoshi Kodama (児玉聡)
Sean Dixon
Sei Sugama (洲鎌星)
Seiryu Kato (加藤星龍)
Seiya Okuda (奥田誠也)
Seiya Tsuji (辻聖也)
Seowon Hong (홍서원)
Sheng-Wen Wang (王聖文)
Shin Nakayama (中山伸)
Shin Ogata (緒方信)
Shingo Miyajima (宮島信吾)
Shinichi Saito (斉藤伸一)
Shintaro Hirose (広瀬慎太郎)
Shintaro Sakaguchi (阪口信太郎)
Shintaro Sekine (関根伸太郎)
Shiori Yanai (矢内詩織)
Sho Ogata (緒方昭)
Shoji Nishimura (西村晶司)
Shoutaro Kikuchi (菊地章太郎)
Shugo Kawashima (川島柊吾)
Shuhei Omura (大村周平)
Shuji Endo (遠藤修司)
Shun Murakami (村上舜)
Shun-Hsin Chang (張舜欣)
Shunichi Ohno (大野俊一)
Shunnosuke Takahashi (高橋峻之介)
Shunsuke Wada (和田俊輔)
Shuntaro Shoji (庄子俊太郎)
Shusaku Akari (朱里秀作)
Shusuke Otsuka (大塚柊助)
Shuto Ueno (上野柊斗)
Sinpei Araki (荒木慎平)
Soichi Akamatsu (赤松聡一)
Sophia Burian
Sota Kurosaki (黒﨑創太)
Syougo Kamo (加茂翔吾)
Taiga Ohama (大浜泰雅)
Taiki Kobayashi (小林大輝)
Takafumi Sakakibara (榊原隆文)
Takahiro Imamura (今村貴大)
Takamasa Sugiura (杉浦隆将)
Takaomi Goto (後藤崇臣)
Takashi Takaoka (高岡孝)
Takashige Karino (狩野貴滋)
Takayuki Matsumoto (松本孝之)
Takayuki Tanaka (田中隆喜)
Takeru Aoki (青木健)
Takeru Sanada (真田剛瑠)
Takeshi Akuzawa (阿久沢剛史)
Takeshi Hino (日野健志)
Takeshi Mitsumatsu (三ツ松岳志)
Taku Yanai (矢内拓)
Takuma Daino (台野拓磨)
Takuma Shirahase (白波瀬拓磨)
Takumi Hirano (平野巧)
Takumi Sakamoto (坂元匠)
Takumi Tamura (田村匠)
Takuto Yamana (山名琢翔)
Takuya Kurokawa (黒河拓也)
Takuya Tomizawa (冨沢拓也)
Tamaki Okada
Taro Yoshioka (吉岡太郎)
Tatsuya Inoue (井上辰哉)
Tatsuya Kusanagi (草彅達也)
Teruki Tamura (田村旭輝)
Teruyuki Honda (本多輝行)
Toma Kishimoto (岸本到馬)
Tomohiro Kobayashi (小林知広)
Tomoki Moriyama (森山智樹)
Tomoya Iida (飯田朋也)
Tomoya Yamashita (山下智也)
Tomoyasu Ono (小野友寧)
Tomoyuki Hiraide (平出智之)
Toru Morooka (諸岡徹)
Toshiaki Ishikura (石倉寿秋)
Toshiki Okazaki (岡崎俊樹)
Toshio Hoshino (星野利夫)
Toui Nishida (西田拓以)
Uta Wakamatu (若松詩)
Wataru Hashimura (端村航)
Xuan Liu (刘璇)
Yi-Chun Chen (陳奕均)
Yohei Suzuki (鈴木洋平)
Yoji Ogura (小倉洋二)
Yoshiaki Miyamoto (宮本佳明)
Yoshihiko Sugino (杉野嘉彦)
Yoshimi Sudo (須藤良実)
Yoshinobu Kowase (小和瀬慶信)
Yoshio Matsumoto (松本嘉夫)
Yoshiyuki Hayashi (林善幸)
Yoso Katsu (勝世聡)
Yotaro Shiba (芝陽太郎)
Yu Sajima (佐島優)
Yucheng Chen (陈裕铖)
Yueh-Lin Tsai (蔡岳霖)
Yuhei Takagi (高木佑平)
Yui Tomita (富田唯依)
Yuichi Hamada (濵田祐一)
Yuichiro Kizu (木津勇一郎)
Yuito Sugita (杉田唯斗)
Yuji Suse (巣瀬雄史)
Yuki Kohno (河野有輝)
Yuki Matsui (松井裕希)
Yuki Mori (森雄樹)
Yuki Morita (森田有貴)
Yuki Nomura (野村優希)
Yuki Uchida (内田佑毅)
Yuki Yamamoto (山本祐輝)
Yuki Yoshida (吉田雄貴)
Yuko Kanzaki (神崎裕子)
Yumika Koba (古場夢実果)
Yumu Tabuchi (田渕雄夢)
Yusuke Hara (原裕介)
Yusuke Hisano (久野祐輔)
Yusuke Kosaka (髙阪優輔)
Yusuke Takada (高田祐介)
Yusuke Toriumi (鳥海勇輔)
Yuta Jokei (常慶勇太)
Yuta Okada (岡田雄太)
Yuto Date (伊達優人)
Yuto Hayaki (早木悠斗)
Yuto Tsuchiya (土屋友人)
Yuuki Kobayashi (古林祐輝)
Zizheng Li (李子铮)
 

Xuan Liu (刘璇)   ·   China   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
3013.2311.0010.7911.2910.36 PB 11.0310.36
5113.2011.9110.0510.7312.5911.7410.05

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
374.544.535.364.266.774.814.26

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1743.3441.7633.6139.1837.8439.59 PB 33.61

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
171:18.681:12.861:09.401:06.091:17.95 PB 1:13.40 PB 1:06.09

#event / roundt1t2t3bestmean
291:45.89DNFDNF1:45.89 

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
2522.7224.7717.9433.0717.8621.8117.86

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
95.197.616.654.496.125.994.49
104.605.927.506.604.965.834.60

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
19DNFDNF    DNF

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
86.657.525.808.685.946.705.80
97.593.955.618.919.097.373.95

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1938.76DNF    38.76

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date