Cross-strait Cubing Exchange 2019
Taichung
Taiwan
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Alan Kuo (郭建廷)
Angeline Wijaya (黃千儀)
Bai-Zhen Wang (王柏崴)
Bing-Ying Li (李秉穎)
Bing-Ying Li (李秉穎)
Bo-Yu Ho (何泊諭)
Chan Tak Chuen (陳德泉)
Cheng-En Peng (彭承恩)
Cheng-Han Chu (朱政翰)
Cheng-Hsien Wu (吳政憲)
Cheng-Hua Wu (巫政樺)
Chi-Yu Li (李其祐)
Chia-Leo Lin (林珈樂)
Chian-You Shiu (許騫祐)
Chih-Yuan Su (蘇致源)
Chuan-Chen Ho (何權宸)
Chun-Hui Ho (何俊輝)
Chun-Yu Yang (楊竣宇)
Cian-Jyun Yang (楊謙君)
En-Te Chang (張恩德)
Fangyuan Chang (常方圆)
Guan-Yi Huang (黃冠嶧)
He-Ping Zheng (鄭和平)
Hen-Ying Yu (余翰穎)
Ho Hsieh (謝合)
Hsing-Yu Chou (周星佑)
Hua-Ting Lee (李華庭)
Huan-Ting Yen (顏煥庭)
Huang-Yuan Chen (陳皇元)
Hui Hing Ho (許鑫豪)
Ivan Li Ka Leong (李嘉亮)
Jhao-Yan Liou (劉昭延)
Jhih-Chi Yang (楊智期)
Jia-Duo Yung (雍家多)
Jiun-Ze Chen (陳鈞澤)
Jr-Wei Jang (張智瑋)
Jui-Ying Chien (簡睿穎)
Kai-Ming Liu (劉凱銘)
Kai-Qi Hong (洪凱棋)
Kai-Wen Wang (王楷文)
Kai-Zhu Hsieh (謝鎧竹)
Kuan-Lin Chiang (江冠霖)
Kuo-Hau Wu (吳國豪)
Leung Yu Ching (梁宇正)
Li-An Huang (黃立安)
Long-Cheng Wu (吳儱丞)
Meng-Jia Li (李孟家)
Meng-Yi Li (李孟一)
Ming Tse Yuet Ming (謝乙銘)
Ming Zheng (郑鸣)
Mok Man Kit (莫文傑)
Nien-Ping Chen (陳念平)
Pei-Chun Tsao (曹培峻)
Pei-Tso Ko (柯沛佐)
Pin-Chiao Lin (林品喬)
Ping-Yueh Huang (黃品越)
Po-Han Lin (林柏翰)
Po-Jui Huang (黃柏睿)
Ruei-Ying Huang (黃睿穎)
Shao-Heng Hung (洪紹恆)
Sheng-Jie Lin (林聖傑)
Shih-Wei Yeh (葉士緯)
Shih-Yu Yang (楊仕宇)
Shu-Yii Luo (駱書翊)
Shun-Hsin Chang (張舜欣)
Sin-Kai Yang (楊新凱)
Syun-Jhao Shih (施勛詔)
Tang-Kai Huang (黃堂愷)
Tang-Lin Chuang (莊棠麟)
Ting-Xian Lin (林廷縣)
Tzu-Han Hung (洪梓菡)
Wan-Ying Chen (陳婉瑩)
Wei-Chen Hsieh (謝維宸)
Wei-Chieh Chin (金緯傑)
Wei-Jyun Wang (王韋鈞)
Wei-Kei Lu (陸威楷)
Wei-Ming Zeng (曾唯銘)
Wei-Yu Zhen (詹惟宇)
Wen-Pin Chen (陳文聘)
William Lu (呂宇綸)
Yan-Ru Lee (李彥儒)
Yen-Chun Hua (華彥鈞)
Yen-Pin Xiao (蕭彥平)
Yi-Chen Lung (龍羿辰)
Yi-Ho Hsueh (薛以和)
Yi-Jen Hsueh (薛以仁)
Yi-Shan Lai (賴宜姍)
Yikuan Kan (阚亦宽)
Yu-Cheng Chang (張育誠)
Yu-Chia Chang (張祐嘉)
Yu-Hao Lin (林禹皓)
Yu-Hsuan Chang (張祐瑄)
Yu-Huan Huang (黃宇瑍)
Yu-Kai Chen (陳宇楷)
Yu-Ming Chen (陳又銘)
Yu-Ting Chen (陳昱廷)
Yu-Wen Wang (王裕文)
Yu-Xin Que (闕玉欣)
Yueh-Lin Tsai (蔡岳霖)
Yun-Rong Chiang (江昀容)
Yun-Rui Chiang (江昀叡)
Yung-Chun Tsai (蔡詠竣)
Yunqi Ouyang (欧阳韵奇)
Zhao-Zhe Zhong (鍾肇哲)
Zhe-Wei Cai (蔡哲維)
Zhi-Bo Lien (連致博)
Zi-Heng Fu (傅子恆)
Zi-Xian Liao (廖子賢)
Zih-Siang Lin (林子翔)
Zixuan Liu (刘子瑄)
 

Pei-Tso Ko (柯沛佐)   ·   Taiwan   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1411.0712.399.7911.229.3810.699.38
1211.699.979.9810.9010.3310.409.97
810.3710.088.4410.048.82 PB 9.65 PB 8.44

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
75.083.832.862.562.97 PB 3.222.56
103.593.764.204.836.304.263.59

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1848.9044.0237.6038.5541.6141.3937.60
1839.8440.8239.1844.3639.93 PB 40.2039.18

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
271:33.661:26.341:17.561:19.671:28.99 PB 1:25.00 PB 1:17.56

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date